Uczniowski Klub Sportowo-Integracyjny Bohun Toruń powstał w 2003 roku. Po kilkuletniej przerwie działalność Klubu została reaktywowana w grudniu 2013 roku. Siedzibą Klubu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu. Współpraca SP nr 2 z szermierką sięga początku lat 80-tych XX wieku. UKS-I Bohun jest klubem szermierczym zajmującym się szkoleniem zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Karierę sportową w naszym Klubie rozpoczynał m. in. Szymon Kozłowski – złoty medalista Mistrzostw Europy.

Jako jedyny w Polsce klub szermierczy prowadzimy jednocześnie zajęcia szermierki sportowej – floret  i szermierki historycznej – długi miecz, szabla,rapier,szpada dworska.

Do dyspozycji mamy nowoczesne obiekty szkoły. Zajęcia odbywają się w trzech salach. Duża sala gimnastyczna służy do ćwiczeń ogólnorozwojowych i gier zespołowych. Mniejsza sala, która wyposażona jest w lustra, przeznaczona jest do ćwiczeń specjalistycznych, natomiast pomieszczenie, w którym znajdują się plansze szermiercze służy zawodnikom do walk. Korzystamy również z boisk sportowych znajdujących się na zewnątrz szkoły. Organizujemy letnie i zimowe obozy sportowe dla dzieci i młodzieży. Bierzemy udział w imprezach organizowanych przez naszych darczyńców z pokazami szermierki sportowej i historycznej.

Atutem naszego Klubu jest wykwalifikowana kadra trenerska, liczna grupa trenujących dzieci, miła i przyjacielska atmosfera pracy oraz bardzo dobra lokalizacja blisko centrum miasta.