W niedzielę 22 października na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu rozegrany został VII turniej „O Puchar Prezydenta Gdańska”. Szóste miejsce w kategorii „dzieci”  (10-11 lat)  wywalczył Franciszek Olszewski. W rywalizacji florecistek w tej samej kategorii wiekowej ósme miejsce wywalczyła Maja Zarzycka. Oboje bardzo dobrze rozpoczęli zawody od wygrania pięciu z sześciu walk grupowych. Następnie bez problemu wygrali kolejne walki pucharowe. Dopiero w walkach o czołową czwórę musieli uznać wyższość swoich przeciwników. W kategorii młodziczek (11-14 lat) Luiza Kowalska wygrała trzy walki grupowe i pierwszą walkę pucharową, zajmując ostatecznie 26 miejsce. Julia Rujna wygrała jedną walkę fazy grupowej i zajęła 42 miejsce.