W minioną sobotę i niedzielę (7-8 października) w Bydgoszczy odbył się turniej „XVI Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”.  Na starcie zawodów stanęło 385 florecistek i florecistów z Polski, Łotwy i Białorusi. Zawody te okazały się bardzo udane dla  Marysi Jankowskiej, która w najmłodszej kategorii wiekowej „zuch” wywalczyła trzecie miejsce. Marysia rozpoczęła zawody od wygranych czterech z pięciu pojedynków grupowych. W fazie pucharowej, po bardzo ładnych walkach wygrała kolejne pojedynki, dopiero w walce półfinałowej uległa 3:8 Alis Orlowej z Łotwy (zwyciężczyni całych zawodów). Do nieudanych zawodów bydgoski turniej zaliczy Bartosz Bohdan. Bartosz w fazie grupowej pewnie wygrał wszystkie walki i po tej rundzie został rozstawiony z numerem 3. W walce o czołową ósemkę przegrał 3:8 z niżej rozstawionym Piotrem Gindą (Warta – Muszkieterowie Poznań), ostatecznie zajmując 9 miejsce. Miejsca pozostałych naszych zawodników: kategoria „dzieci”- Maja Zarzycka (40m.), Luiza Kowalska (42m.), kategoria „młodzik ” – Julia Rujna (72m.), Stanisław Humienny (64m.), Sławomir Retkin (69m.), Jan Jankowski (74m.).