W minioną sobotę i niedzielę na planszach szczecińskiego klubu szermierczego MKS KUSY rozegrana została kolejna edycja turnieju floretowego o „Puchar Ziem Północnych”. Nasz klub reprezentowali Luiza Kowalska i Wojciech Lewandowski. W sobotę walczyły dziewczęta. Luiza startując w najstarszej kategorii wiekowej, rozpoczęła zawody od wygrania czterech z sześciu pojedynków fazy grupowej. Pierwszą walkę pucharową z Hanną Kowalską (Warta Poznań) wygrała 12:6, natomiast w drugim pojedynku uległa 1:12 późniejszej triumfatorce zawodów Aleksandrze Binko (Kolejarz Wrocław). Ostatecznie Luiza zajęła dwudzieste piąte miejsce.

W niedzielę rywalizowali chłopcy.  Wojciech Lewandowski w najmłodszej kategorii wiekowej wygrał trzy z pięciu walk grupowych.  W rundzie pucharowej 8:0 wygrał z Ryszardem Kołeckim (MKS KUSY Szczecin), następnie przegrał z Wojciechem Pieścikowskim  (MKS KUSY Szczecin). Ostatecznie Wojciech w drugim swoim starcie w ogólnopolskich zawodach wywalczył bardzo dobre szóste miejsce.